Preambule Akademie Stanovy Archiv Kontakt Partneři Press
česky english
Facebook
Stavovské divadlo v Praze - kliknout pro zvětšení Stavovské divadlo v Praze

Slavnostní předávání Cen Czech Grand Design 2015

 

Slavnostní večer předávání Cen Czech Grand Design 2015 se uskutečnil již podesáté 19. března 2016 ve Stavovském divadle v Praze.

 

Byly vyhlášeni vítězové v kategoriích:

Designér roku

Módní designér roku

Designér šperku roku

Grafický designér roku

Fotograf roku

Obchod roku

Výrobce roku – Cena za průmyslový design Ministerstva průmyslu a obchodu ČR

Objev roku

 

Desátý ročník cen ovládla módní designérka Liběna Rochová a její kolekce Partirury, za kterou sklidila v loňském roce velký úspěch. Modely inspirované tvorbou Milana Grygara v sobě spojují umění a módu. Jsou nejlepším příkladem autorské módy, která nepodléhá trendům, sezónnosti a módnímu prostředí. Konceptuální kolekce návrhářce vynesla nejen vítězství v kategorii Módní designér roku, ale i absolutní prvenství a titul Grand designérka roku 2015.

 

Režisér galavečera Thomas Zielinski zvolil za ústřední téma letošního ročníku Glamour. „Chtěl jsem tak oslavit desáté výročí cen Czech Grand Design. Dekáda už něco znamená, Ceny se tak pevně ukotvují v historii českého designu. Glamour, flitry, Sinatra, svět showbusinessu, to byly letošní inspirace. Navíc pro mě osobně to byl večer rozloučení, protože už v loňské roce jsem oznámil, že desátý ročník předávání Cen Czech Grand Design bude posledním, který budu režírovat. Je to obrovská radost, ale také obrovská zodpovědnost, a tak si myslím, že deset let stačí.“ Vysvětluje Thomas Zielinski, česko-německý divadelní režisér, který ceremoniálu vtiskl v českém prostředí zcela ojedinělou podobu na ose divadelního představení.

Moderátor Roman Zach, oblečený do flitrového fraku, který ceny tradičně moderuje přidal na konec večera dojemný projev, zhodnocující současné české vizuální prostředí. Za ním se zlatě třpytily třásňové závěsy, které byly pověšeny kolem celého jeviště, a tak scéně dodávaly zář a zároveň světelnou proměnlivost. Ani letos nechyběla taneční a hudební vystoupení, z nichž diváci nejvíce ocenili vystoupení zpěvačky Tonyi Graves i taneční vystoupení pod vedením choreografky Jany Burkiewiczové na hudbu Ivana Achera, které doplnilo sólové piano v podání klavírního virtuosa Michala Nejtka. Trofejí, kterou si letošní vítězové odnesli, byl parfém ve speciálním skleněném objektu, který pro jubilejní ročník vytvořilo studio Dechem Michaely Tomiškové a Jakuba Janďourka ve spolupráci se sklárnou Moser.

powered by Artemis webdesign © 2006-2007